Perfect Equi Gastro Care 4kg

Perfect Equi GASTRO CARE je veterinární přípravek, který byl vyvinut tak, aby přirozenou cestou pomáhal chránit nejen žaludeční sliznici, ale také aby pomáhal obnovit poškozenou střevní výstelku a aby podporoval správné složení střevní mikroflóry - krmí prospěšné bakterie. Protože zdravé střevo je klíčem k lepšímu trávení živin a tedy využití krmiva a je klíčem i k lepší imunitě a psychické pohodě vašeho koně.

A protože na kvalitě velmi záleží, tak v GASTRO CARE jsou použity suroviny výhradně v nejvyšší potravinářské kvalitě.

VHODNÉ PRO KONĚ:

• sportovní
• koně vystavované stresu (transport, náročné tréninky, odstav,...)
• staré
• u kterých je podezření na žaludeční vředy či propustnost střeva
• jako skvělá podpora při již probíhající nebo plánované léčbě vředů
• následná péče o vředaře
• s oslabenou imunitou
• při zažívacích potížích
• v rekonvalescenci po nemoci či úrazu
•jako prevence a podpora celkového zdraví

POZOR!!!! NENÍ URČENO březím a laktujícím klisnám!

Nejčastějším důvodem vzniku vředů bývá:

STRES - zde hraje roli (kromě vnějších vlivů) i vnitřní nastavení daného koně. Zvýšení stresu může koním způsobovat závodní sezóna, intenzivní tréninková zátěž, transport, pobyt na klinice nebo rekonvalescence s omezením pohybu, nevyhovující management pro daného jedince, nepohoda ve stádě vůči němu, zažívání opakované bolesti při práci z nepadnoucího sedla, opakované řešení konfliktů mezi jezdcem a koněm, způsob práce, odstav hříběte, bolest,...)

NEVHODNÝ ZPŮSOB KRMENÍ - nedostatek objemového krmiva (seno, tráva), vysoké dávky škrobových krmiv, velké pauzy mezi podáním objemového krmiva - krmení senem pouze ráno a večer, když kůň nemá přes den ještě pastvu (Koním se totiž žaludeční kyseliny produkují neustále, nejen s příjmem potravy, jako je tomu u nás. A pokud není žaludek naplněný alespoň z části objemovým krmivem, žaludeční kyseliny naleptávají jeho sliznici a vznikají žaludeční vředy. V horším případě se mohou vředy objevit až na chráněné žláznaté části a v proximálním úseku střev.)

PODÁVÁNÍ NĚKTERÝCH LÉKŮ - zejména léky na tlumení bolesti a zánětu (NSAID) mívají jako nežádoucí účinek vznik vředů a poškození střevní stěny (zvyšují propustnost střeva).

To znamená, že nejen při potížích, ale i po zaléčení je potřeba již napořád dodržovat správný krmný management a dbát na welfare koní. Bez toho se může problém s vředy neustále vracet.

Tipy, jak přistupovat ke koni s žaludečními vředy:


• zajistěte koni dostatečné množství objemového krmiva (seno, tráva)
• nenechávejte koně nikdy bez objemového krmiva déle než 4 hodiny! Ideální stav je neomezeně, kdy je možné pro zpomalení příjmu potravy použít sítě na seno.
• před prací (20-30min) můžete koní dát například trochu vojtěšky nebo senných granulí. Abyste zabránili šplíchání kyselých žaludečních šťáv na nežláznatou část žaludku.
• vyhýbejte se škrobům, cukrům, lepku a potravinám s vysokým obsahem omega 6 mastných kyselin, které jsou prozánětlivé (např. slunečnicový, rýžový, kukuřičný olej,...). Obsah cukrů a škrobů v dietě by neměl překročit 10%. Naopak velmi vhodný je lněný olej, kvůli vysokému obsahu omega 3.
• pozor na vše, co může dráždit již tak podrážděnou žaludeční sliznici (slunečnicové semínko - slupka, i u černé slunečnice, vojtěšková řezanka - neplést s peletami, hodně hrubé a tvrdé seno,...)
• rozdělte žlabové krmivo na více dávek, ať je jedna dávka co nejmenší
• krmte nejdříve objemové krmivo a až potom žlabové
• dbejte na maximální psychickou pohodu koně. Ať se jedná o jeho bytí samotné - jak a s kým žije (zázemí, klid ve stádě). Nebo ať jde o práci s ním. Naslouchejte, oni mluví! Jen kůň nikdy nemůže umět naši řeč, a tak je naší povinností se naučit tu jeho - rozklíčovat, co nám svým chováním říká.
• nezapomínejte ani na dostatek všech potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výbornou volbou je náš jedinečný Perfect Equi vitamin-mineral supplement. S Perfect Equi GASTRO CARE tvoří tyto dva produkty skvělý tým pro podporu fyzického i psychického zdraví, posílení imunity a krásy vašich koní.

Složení a obsah účinných látek v 1kg: Gastro Care komplex (L-glutamin, proskurník lékařský, prebiotikum AllTech Bio-MOS, rakytník řešetlákový – plod, Psyllium) 670.000mg, vojtěška (Alfalfa), směs bylin (fenykl, anýz, pískavice řecké seno, máta peprná, meduňka lékařská)

DÁVKOVÁNÍ:

Při potížích: 100g denně po dobu 8 týdnů, následně 50g denně.
Podpora imunity/ snížení rizika onemocnění: 100g denně po dobu 7 dní, následně 50g denně.
Pony a hříbata 1/2 dávky
V případě vystavování stresu ( např. závodní sezóna, rekonvalescence) podávejte 100g denně po celou dobu trvání tohoto období, následně 50g


Denní dávku ideálně rozdělte a podávejte ráno a večer (100g je ca 6 zarovnaných odměrek) 1 odměrka = 18gPodávejte zamíchané do běžného krmiva. V případě problémů s příjmem krmiva zamíchejte s vodou a aplikujte stříkačkou přímo do huby koně.

Balení: 4 kg


  • Na objednávku
    Můžeme doručit do: 29.7.2024
1 690 Kč
Kategorie: MINERÁLY, VITAMÍNY A DOPLŇKY
Hmotnost: 4 kg